Tirane, shes apartament 1+1+A+BLK Kati 4, 65 m² 40.000 Euro (Sheshi Shqiponja, Casa Italia) 40000 Tirane

Apartamenti është i organizuar nga salloni+gatim,1 dhoma gjumi, 1 tualet dhe ballkoni. Objekti ndodhet në katin e 4 banim të një pallati te ri ne faze ndertimi dhe ka një sipërfaqe totale prej 65 m2. Ky projekt konsiston ne nje zhvillim linear te objekteve ku funksionet e banimit dhe sherbimeve pozicionohen ne perimeter dhe hapsira e brendeshme e sheshit i dedikohet rekreacionit. Funksionalisht ne katin perdhe do te jene ambjentet e sherbimit, ku spikasin dyqane, bare, restorant, palester, pishine, etj. ndersa ne katet e siperme do te zhvillohet banimi. Gjithashtu ne njeren godine eshte pozicionuar edhe hoteli, nderkohe qe dy katet nentoke i dedikohen parkimit. Kombinimi i kujdesshem i materjaleve veshese shoqeruar me kompozimin ne trajtimin e fasadave, krijon nje imazh pozitiv dhe te perceptueshem te godines ne kontekstin e gjere urban te ketij territori. Cilesia e materialeve te perdorura eshte optimale, po keshtu edhe kualiteti i sistemeve elektrike, hidraulike apo elektronike. Ne fasadat e kateve te banimit do te perdoret suva grafiato me ngjyre, ndersa ne volumin e hotelit do te perdoret fasade e ventiluar. Cmimi: 40.000 Euro. Aktualisht ne faze karabina.

Ndryshuar ne 21 Janar, 2020 Shperndaje ne:
Listuar ne: 21 Janar, 2020
Informacioni presupozohet i sakte, por i keshillojme bleresit te verifikojne te gjitha te dhenat.
Modifikuar per here te fundit ne: 21 Janar, 2020